Sağlık Söz Sen


Konya Şubemizden İftar

 

Konya Şubeiz Tarafından Üyelerimize iftar yemeği verildi.İftara Genel Bşk.Yrd.Selim YİRİK İl Bşk.Orhan ŞİRİN in yanı sıra il yönetimimiz katıldı.Konya'nın nezih mekanlarından olan Mutfaks Restorantta verilen yemekde üyelerimiz ve aileleri  iftarlarını açarken güzel zaman geçirerek hoşca vakit gecirdiler.

 

        ÜYE HABERLERİ

Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Emin Yilmaz'ın bebeği dünyaya gelmiştir. Yılmaz ailesini tebrik eder bebeğimize sağlıklı uzun ömürler dileriz.Ankara İl Başkanımız Üzeyir Onur SÖYLEMEZ'in Halası vefat etmiştir.Merhuma Rahmet Ailesine sabır dileriz.Sendikamız Samsun İl yönetimimizden Mümin DEDEOĞLU'nun amcası vefat etmiştir.Merhuma Allahtan rahmet ailesine sabırlar dileriz.Samsun üyelerimizden Hamide AVCI'nın babası vefat etmiştir.Merhuma Allahtan rahmet ailesine sabırlar dileriz.Genel Merkez Yöneticimiz Hakan KANAMAT'ın kardeşi nişanlanmıştır.Çifte ve ailesine Sağlık Söz-Sen olarak mutluluklar dileriz.Saygıdeğer Meslektaşlarımız.

 

Sendikamızın kuruluşunun beşinci yılını doldurmaktayız. Kuruluşumuzdan bu güne sağlık sektöründeki sendika anlayışının ne şekilde olduğu ve sağlık sektörünün sorunlarına neden çözüm bulunamadığından kısaca bahsetmek istiyorum.

 

Kurulduğumuz ilk günden bu yana Sağlık Söz Sen ailesi olarak tüm siyasi partilere eşit derecede yaklaşım içerisinde bulunduk ve bu tarafsızlık ilkemizi sürdürmeye devam etmekteyiz. Bu ilkemiz birçok yeni kurulan sendikaya örnek olmuş ve ülkemizde tarafsız sendikacılık anlayışı egemen olmaya başlamış olsa da büyük bir başarı elde edememiştir.
Bunun başarısızlığın tek nedeni meslektaşlarımızın sendikacılığa olan yanlış bakış açısıdır. Meslektaşlarımız sendikalara siyasi partilerin kamudaki temsilcileri gözüyle bakmakta her sendika temsilcisine siz hangi partidensiniz sorusunu yöneltmektedir. Biz tarafsız olduğumuzu ifade ettiğimizde ise buna inanamamaktadırlar. Biz Sağlık Söz Sen olarak bu anlayışı  kırmak için hala mücadele etmekteyiz ve bu mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.

İlkelerimizi hem meslektaşlarımıza hem de yöneticilerimize defalarca anlatmaya çalışmamıza rağmen son dönemde yaygın olan ötekileştirme politikalarına maruz kalmaktayız.
Bizler;ilkelerimiz uğruna Genel Merkez Yöneticilerimiz ve Temsilcilerimiz defalarca mobbinge maruz kaldık.
Haksız sürgünlere yollandık ama asla ilkelerimizden taviz vermedik.

Sağlık Söz Sen olarak geçen 5 yıl içerisinde yaklaşık 400 dava açtık, açılan bu davalar neticesinde birçok emsal teşkil eden hak kazanımları elde ettik. Tüm meclis görüşmelerimize bazı sendikalar gibi çay içmeye iyi niyetleri iletmek için değil projelerle gittik ve bir çoğununda hayata geçtiğini sizlere duyurduk. Bugün geldiğimiz nokta ise kimseye nasip olmayacak bir şekilde,sendikacılığın katledildiği bir dönemde güçlenerek mücadelemize devam etmekteyiz.

6. Yılımızın başında genel merkezimizde adres değişikliğine giderek saygı değer üyelerimize daha hızlı daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktayız.

Bugün yeni bir vizyon ile tüm meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm olmayı amaçlamakla beraber ilk günkü enerjimizle “ÇARESİZSEN ÇARE SENSİN” diyerek Sağlık Söz Sen ailesinde sizleri de görmek istiyoruz. Bir kişi ya da küçük bir topluluk ile neler elde edilebilir demeyin setleri aşan, kayaları delen, suyun gücü değil damlaların sürekliliğidir. Gerçek demokrasi için, daha adil bir ücretle çalışmak için, sizleri SAĞLIK SÖZ SEN ailesine bekliyoruz.

 

Eğer bir başka sendika üyesi iseniz yöneticilerinize;sorun siz enflasyon farkı bile alamazken o yöneticileriniz ne kadar maaş almaktadır?

Siz gelecek kaygısı güderken o
sendikaların eski yöneticileri hangi birimlere yönetici olarak atanmışlardır?

Onlara sorun; ayin sonunu çıkarabilmek gibi bir gayeleri var mı?

Onlara sorun; sizin üyelik kesintilerinizle neler yapmaktadırlar?

Onlara sorun; sendikacı iken ne kadar zenginleştiler?

Onlara sorun;sağlık personelinin özlük hakları ile ilgili çalışma yapacakları yerde hangi örgütlerle işbirliği yaparak etnik milliyetçilik sevdalarına düştüler?

Sorun ve aldığınız cevapları bize yazın rahatsız olduğunuz her şeyi bize yazın
Eğer bu soruların cevabini biliyorsanız. Neden hala oradasınız neden hala o insanların ekmeklerine yağ sürmeye
devam ediyorsunuz. 45 liralık sendika yardımı için tasvip etmediğiniz sendikalara üye olmayın.

Gerçek demokrasiyi sağlık camiasına kazandırmak için, sağlıkta şiddete dur demek için,daha mutlu özgür yarınlar için sizlerin ailemize katılımlarınızı bekliyoruz.

Sağlık Söz Sen.Yıllardır yapılmayan Görevde yükselme ve Ünvan değişikliği sınavında nerede ise sona yaklaşıldı. Sosyal Medya üzerinden başlatılan ve 20 Ocakta sona eren dilekçe kampanyasının organizatörlüğünü yapan Ankara İl başkanımız Sayın Üzeyir SÖYLEMEZ'e ve kampanyaya katılan siz değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz.

 

Sağlık Bakanlığı yetkililerinden edilinen son bilgilere göre ünvan Değişikliği sınavı 28 Haziran 2015 Görevde Yükselme Sınavı ise  27 Haziran 2015 tarihlerinde yapılması planlanmakta ve 14 Mart Tıp bayramında Sağlık personellerine hazırlanan süprizlerin içerisinde bu sınav tarihleri ilan edilmesi planlanmaktadır.

 

Sizlerin sözü olmak için çıktığımız bu yolda sıkıntılarımızı ve çözüm önerilerimizi her platformda duyurmaya devam edeceğiz.

 

Sağlık Söz Sen