Sağlık Söz Sen


Başkan BASTEM'den 23 Nisan ve Miraç kandili kutlaması

 

Genel başkanımız Ali BASTEM 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Ali BASTEM mesajında şu ifadelere yer verdi; 

 


Kurtuluş Mücadelesinde, Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünden yola çıkarak, bağımsızlığa giden yolda aziz milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinde en son adım bugünde atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza bir bayram olarak armağan edilmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayramdır. Dolayısıyla 23 Nisan tüm Dünya çocuklarının bayramıdır. Çocuklarımız bizim aydınlık yarınlarımızın güvencesi ve egemenliğimizin teminatıdır. Siz çocuklarımızdan tek isteğimiz, ülkemizi gelecek kuşaklara çok daha kalkınmış olarak teslim etmenizdir. Bunu sağlamak için de birbirinize kenetlenerek çok çalışmanız, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmeniz en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan ülkemiz ve tüm dünya çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

 

Miraç Kandili mesajı Genel başkanımız Ali BASTEM mesajında;

 

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAV)’in, Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya getirilip ardından da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç, sadece gerçek imanla anlaşılabilecek büyük bir mucizedir.
 
Bizlere, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren Miraç’tan, beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve ümmetinden Allah’a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceği müjdeleriyle dönen Peygamber Efendimiz (SAV), tüm inananlara verilebilecek olan en kıymetli hediyeleri vermiştir. Bizler de bu hediyelerin şuurunda olarak, müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelen Miraç Kandil’ini bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz.
 
Tüm insanlığın yaşamış olduğu sıkıntıların son bulmasına vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, tüm İslâm âleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum. Dedi.

 

        ÜYE HABERLERİ

Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Emin Yilmaz'ın bebeği dünyaya gelmiştir. Yılmaz ailesini tebrik eder bebeğimize sağlıklı uzun ömürler dileriz.Ankara İl Başkanımız Üzeyir Onur SÖYLEMEZ'in Halası vefat etmiştir.Merhuma Rahmet Ailesine sabır dileriz.Sendikamız Samsun İl yönetimimizden Mümin DEDEOĞLU'nun amcası vefat etmiştir.Merhuma Allahtan rahmet ailesine sabırlar dileriz.Samsun üyelerimizden Hamide AVCI'nın babası vefat etmiştir.Merhuma Allahtan rahmet ailesine sabırlar dileriz.Genel Merkez Yöneticimiz Hakan KANAMAT'ın kardeşi nişanlanmıştır.Çifte ve ailesine Sağlık Söz-Sen olarak mutluluklar dileriz.Saygıdeğer Meslektaşlarımız.

 

Sendikamızın kuruluşunun beşinci yılını doldurmaktayız. Kuruluşumuzdan bu güne sağlık sektöründeki sendika anlayışının ne şekilde olduğu ve sağlık sektörünün sorunlarına neden çözüm bulunamadığından kısaca bahsetmek istiyorum.

 

Kurulduğumuz ilk günden bu yana Sağlık Söz Sen ailesi olarak tüm siyasi partilere eşit derecede yaklaşım içerisinde bulunduk ve bu tarafsızlık ilkemizi sürdürmeye devam etmekteyiz. Bu ilkemiz birçok yeni kurulan sendikaya örnek olmuş ve ülkemizde tarafsız sendikacılık anlayışı egemen olmaya başlamış olsa da büyük bir başarı elde edememiştir.
Bunun başarısızlığın tek nedeni meslektaşlarımızın sendikacılığa olan yanlış bakış açısıdır. Meslektaşlarımız sendikalara siyasi partilerin kamudaki temsilcileri gözüyle bakmakta her sendika temsilcisine siz hangi partidensiniz sorusunu yöneltmektedir. Biz tarafsız olduğumuzu ifade ettiğimizde ise buna inanamamaktadırlar. Biz Sağlık Söz Sen olarak bu anlayışı  kırmak için hala mücadele etmekteyiz ve bu mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.

İlkelerimizi hem meslektaşlarımıza hem de yöneticilerimize defalarca anlatmaya çalışmamıza rağmen son dönemde yaygın olan ötekileştirme politikalarına maruz kalmaktayız.
Bizler;ilkelerimiz uğruna Genel Merkez Yöneticilerimiz ve Temsilcilerimiz defalarca mobbinge maruz kaldık.
Haksız sürgünlere yollandık ama asla ilkelerimizden taviz vermedik.

Sağlık Söz Sen olarak geçen 5 yıl içerisinde yaklaşık 400 dava açtık, açılan bu davalar neticesinde birçok emsal teşkil eden hak kazanımları elde ettik. Tüm meclis görüşmelerimize bazı sendikalar gibi çay içmeye iyi niyetleri iletmek için değil projelerle gittik ve bir çoğununda hayata geçtiğini sizlere duyurduk. Bugün geldiğimiz nokta ise kimseye nasip olmayacak bir şekilde,sendikacılığın katledildiği bir dönemde güçlenerek mücadelemize devam etmekteyiz.

6. Yılımızın başında genel merkezimizde adres değişikliğine giderek saygı değer üyelerimize daha hızlı daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktayız.

Bugün yeni bir vizyon ile tüm meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm olmayı amaçlamakla beraber ilk günkü enerjimizle “ÇARESİZSEN ÇARE SENSİN” diyerek Sağlık Söz Sen ailesinde sizleri de görmek istiyoruz. Bir kişi ya da küçük bir topluluk ile neler elde edilebilir demeyin setleri aşan, kayaları delen, suyun gücü değil damlaların sürekliliğidir. Gerçek demokrasi için, daha adil bir ücretle çalışmak için, sizleri SAĞLIK SÖZ SEN ailesine bekliyoruz.

 

Eğer bir başka sendika üyesi iseniz yöneticilerinize;sorun siz enflasyon farkı bile alamazken o yöneticileriniz ne kadar maaş almaktadır?

Siz gelecek kaygısı güderken o
sendikaların eski yöneticileri hangi birimlere yönetici olarak atanmışlardır?

Onlara sorun; ayin sonunu çıkarabilmek gibi bir gayeleri var mı?

Onlara sorun; sizin üyelik kesintilerinizle neler yapmaktadırlar?

Onlara sorun; sendikacı iken ne kadar zenginleştiler?

Onlara sorun;sağlık personelinin özlük hakları ile ilgili çalışma yapacakları yerde hangi örgütlerle işbirliği yaparak etnik milliyetçilik sevdalarına düştüler?

Sorun ve aldığınız cevapları bize yazın rahatsız olduğunuz her şeyi bize yazın
Eğer bu soruların cevabini biliyorsanız. Neden hala oradasınız neden hala o insanların ekmeklerine yağ sürmeye
devam ediyorsunuz. 45 liralık sendika yardımı için tasvip etmediğiniz sendikalara üye olmayın.

Gerçek demokrasiyi sağlık camiasına kazandırmak için, sağlıkta şiddete dur demek için,daha mutlu özgür yarınlar için sizlerin ailemize katılımlarınızı bekliyoruz.

Sağlık Söz Sen.Yıllardır yapılmayan Görevde yükselme ve Ünvan değişikliği sınavında nerede ise sona yaklaşıldı. Sosyal Medya üzerinden başlatılan ve 20 Ocakta sona eren dilekçe kampanyasının organizatörlüğünü yapan Ankara İl başkanımız Sayın Üzeyir SÖYLEMEZ'e ve kampanyaya katılan siz değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz.

 

Sağlık Bakanlığı yetkililerinden edilinen son bilgilere göre ünvan Değişikliği sınavı 28 Haziran 2015 Görevde Yükselme Sınavı ise  27 Haziran 2015 tarihlerinde yapılması planlanmakta ve 14 Mart Tıp bayramında Sağlık personellerine hazırlanan süprizlerin içerisinde bu sınav tarihleri ilan edilmesi planlanmaktadır.

 

Sizlerin sözü olmak için çıktığımız bu yolda sıkıntılarımızı ve çözüm önerilerimizi her platformda duyurmaya devam edeceğiz.

 

Sağlık Söz Sen
Toplam Ziyaretçi Sayısı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBu gün15
mod_vvisit_counterDün154
mod_vvisit_counterGeçen hafta581
mod_vvisit_counterBu Ay1978
mod_vvisit_counterHepsi908783